Yıl 2000 insan oğlu ulaşılamazını başardı ve tüm dünyayı köle haline getirdi. Artık global köyümüzün Bir efendisi var birde köleleri var. George Orvell 16 yıllık bir yanılma ile bunu 50 yıl önce  yazmıştı.

 Bizlere gösterilen dünyanın ardında kabul etmesi zor olsa da çok acı bir gerçek var. Oda hepimizin KÖLE olduğu gerçeği. Eski çağlarda Krallar Firavunlar Sultanlar halkları kontrol altına almak için büyücüleri ve sahte tanrıları kullanmışlar. Çağdaş efendiler daha etkili bir şeyi keşfettiler. Adına MEDYA diyorlar. Hayatın her yerinde bunu görebilirsiniz Evde İşte Okulda ve bir gerçeği gizlemek için oluşturulmuş. Bizim bir KÖLE olduğumuz gerçeği...

 Öyle ki insanların zevklerine duygularına  amaçlarına kadar her şeyi kontrol edebiliyorlar artık.Artık güzelin, iyinin, erdemin, güzel, iyi ve erdem olabilmesi için onların (medyanın) onaylaması gerekiyor. Çağdaş dünya farklı bir renk istemiyor. Sadece size izin verildiği kadar düşünebilirsiniz. Aksi durumda Lanetlenirsiniz.
Temizlenmeniz için yakılmanız gerekir.

 Düşünsenize dünya tarihinin herhangi bir zamanında herhangi bir elbise Takım elbise kravat gibi yaygınlaşmış giyilmesi (bir kural olamasa da)  zorunlu bir hale gelmiş midir.

Bilim (Felsefe sosyoloji psikoloji tarih vb...)   bir arayış olmaktan çıkmış toplumların bireylerin kontrol edilmesini sağlayan araştırmalara dönüşmüş. En basiti Modern tıp karşısına alternatif olarak sunulan "Alternatif Tıp" karşısında o kadar agresif davranıyor ki  Bitkilerle yapılan tedavileri çağdışı olarak gösteriyor.
Çünkü OT'lar paketlenip milyonlarca liraya satılamıyor.

Descartes düşünüyorum öyleyse varım demiş.

Şimdilerde var olabilmeniz için TÜKETMENİZ gerekiyor. Ve tüketmiyorsanız. YOKSUNUZ...

Yoksa "Sen hala  Cep telefonu kullanmıyor musun." Yada "O elbisenin modası geçmiş." gibi kelimeleri çok duyarsınız.

Çağımızın tek tanrısı var o da TÜKETİM

EVET  bu kadar kara bir ortamda ümit var olmak  gerçekten çok zor. Size sunulan iki seçenek var.
 

Mavi hap Kırmızı hap